​072-3945403

יצירת קשר
...טוען...

מה חשוב לדעת לפני רכישת זכיינות מזון

לפני שאתם רוכשים זכיינות בתחום המזון עליכם לזכור כי מדובר בתחום רגיש מאוד. בתחום המזון טעות אחת קטנה עלולה להפיל את העסק ואפילו להביא אותו לפשיטת רגל ולכן לפני שאתם רוכשים זכיינות בתחום המזון בדקו היטב את הרשת אשר אתם רוכשים זכיינות עבורה ואת מידת ההתאמה שלה אליכם.

התחרות באזור המגורים שלכם
אם אתם רוצים לרכוש זכיינות של רשת מזון כדי לפתוח סניף באזור המגורים שלכם עליכם לבדוק בצורה מדוקדקת מאוד מהי התחרות באזור המגורים שלכם עבור אותו בית עסק. לדוגמא, אם יש באזור כבר מספק בתי קפה גדולים אשר פועלים בצורה טובה, ייתכן ולא יהיה כדאי לפתוח בית קפה נוסף ועליכם לקחת זאת בחשבון.

עלות ההקמה של העסק
מלבד דמי הזיכיון, עליכם לשלם עבור ההקמה של בית העסק. בהקמה של עסק בתחום המזון דרושות הוצאות רבות מאוד ולרוב עלות ההקמה הינה גבוהה ולכן עליכם לחשב זאת יחד עם דמי הזיכיון כדי לראות האם תעמדו בכך בכלל.

כתבות

  • יש לא מעט מקרי הצלחה בארץ בתחום הזכיינות. אך יש לדעת שלא כל הנוצץ זהב, כך שגם אם שני אנשים הולכים על אותה זכיינות של אותו בית עסק, אחד עשוי לצאת מרוצה ומרווח, בעוד השני ייצוא מופסד. במה הבדלים אלו תלויים? ובכן לרוב בשיעורי הבית ואף באופי הבחירות השונות, (כגון מיקום ותזמון), ואף לכלל הסעיפים השונים שהוכנסו בחוזה. על כן לפני שעושים עוד צעד בתחום, מומלץ לדעת מה מומלץ וממה יש להיזהר, על מה להתעקש ומה ניתן להחליק.
  • כאשר מדובר על זכיינות, יש להיות מודעים לכך שיש שני צדדים למטבע. מצד אחד יש את המזכה, ואילו מהצד השני יש את הזכיין. שני הצדדים עוברים מערכת לבטים לפני שהם בוחרים לעבוד ביחד, ולשני הצדדים יש מגוון אופציות לפני שהם מאשרים את הצד השני. כך שהזכיין מתלבט רבות אל איזו חברה לפנות, ואילו מהצד השני המזכה מתלבט למי להעניק את הזכות, כיוון שבחירה שגויה עשויה לפגום בהכנסות שאמורות לזרום מהזכיין, ואף לפגום בשמו הטוב של בית העסק.
  • כאשר מותג בוחר להרחיב את הרשת, הוא צריך לפנות משאבים וסכומי כסף עבור פתיחת הסניפים הנוספים. עם זאת כאשר הוא בוחר להרחיב את העסק ע"י הענקת זכיינות, הוא זוכה גם להתפרס, גם לקבל תשלום מהאחוזים, (לפי מה שנחתם בחוזה), וגם להעצים את שמו ולמשוך יותר לקוחות- וזאת כיוון שאנשים אוהבים מותגים, ולקוחות נוטים לשייך את כמות הסניפים לטיב המוצר.
  • כבר נאמר רבות על נפלאות הזכיינות, ועל הרווח הגדול שהוא עתיד לייצר בטווח הזמן הקצר. עם זאת יש לדעת שלא כל אחד יכול לצאת לדרך, כיוון שבמקרה זה על מנת לעשות כסף צריך כסף, צריך סכום לא מבוטל שיעמוד לרשות הזכיין, וזאת על מנת שיוכל לקנות את רשות הזכיינות, ולא רק זאת, אלא גם שיאפשר לו לשכור את המקום, לשלם לעובדים, לעשות שיפוצים במקום המיועד, לשלם ליועצים המשפטיים שמלווים את ההסכם המשפטי וכדומה.
  • מעצבת עסקי המזון המובילה בישראל. דקלה היא מעצבת פנים איכותית וחדשנית.
כל הזכויות שמורות לקבוצת זכיינות ישראל - 2014