​072-3945403

יצירת קשר
...טוען...

למי זכיינות מתאימה

אחת השאלות אשר שואלים אנשים רבים אשר שומעים על האפשרות לרכוש זכיינות היא "למי זכיינות מתאימה ", כיצד יוכלו לדעת כי הם אכן מתאימים להיות בעלי זכיינות וכי כל הכסף אותו יוציאו על רכישת הזכיינות לא יתבזבז לשווא. אם גם אתם שואלים את עצמכם את השאלה הזו, קראו את המאמר הזה בו ננסה לענות עליה בקצרה.

משמעת חזקה והקשבה להוראות מגבוה
אם אתם רוצים לפתוח עסק שתוכלו לעשות בו כל מה שעולה על רוחכם, זכיינות לא מתאימה לכם. חשוב להבין כי בעת רכישת זכיינות האדם חייב לפעול על פי ההוראות של הרשת, אם זה בעיצוב החנות, במוצרים או השירותים אותם הוא מספק, ברמת השירות ובכל דבר אחר. זכיינות של רשתות מוכרות של מותגים מפורסמים תהיה מלווה על ידי הרשת עצמה.

בעלי סכום כסף להשקעה ראשונית
אין ספק כי רכישה של זכיינות היא השקעה. בעת רכישת זכיינות, מלבד ההוצאות על הקמת העסק יש לשלם לרשת על הזכיינות ולכן היא מתאימה לאנשים בעלי סכום השקעה ראשוני גבוה יחסית אשר יאפשר להם לממן את כל ההוצאות.

כתבות

  • יש לא מעט מקרי הצלחה בארץ בתחום הזכיינות. אך יש לדעת שלא כל הנוצץ זהב, כך שגם אם שני אנשים הולכים על אותה זכיינות של אותו בית עסק, אחד עשוי לצאת מרוצה ומרווח, בעוד השני ייצוא מופסד. במה הבדלים אלו תלויים? ובכן לרוב בשיעורי הבית ואף באופי הבחירות השונות, (כגון מיקום ותזמון), ואף לכלל הסעיפים השונים שהוכנסו בחוזה. על כן לפני שעושים עוד צעד בתחום, מומלץ לדעת מה מומלץ וממה יש להיזהר, על מה להתעקש ומה ניתן להחליק.
  • כאשר מדובר על זכיינות, יש להיות מודעים לכך שיש שני צדדים למטבע. מצד אחד יש את המזכה, ואילו מהצד השני יש את הזכיין. שני הצדדים עוברים מערכת לבטים לפני שהם בוחרים לעבוד ביחד, ולשני הצדדים יש מגוון אופציות לפני שהם מאשרים את הצד השני. כך שהזכיין מתלבט רבות אל איזו חברה לפנות, ואילו מהצד השני המזכה מתלבט למי להעניק את הזכות, כיוון שבחירה שגויה עשויה לפגום בהכנסות שאמורות לזרום מהזכיין, ואף לפגום בשמו הטוב של בית העסק.
  • כאשר מותג בוחר להרחיב את הרשת, הוא צריך לפנות משאבים וסכומי כסף עבור פתיחת הסניפים הנוספים. עם זאת כאשר הוא בוחר להרחיב את העסק ע"י הענקת זכיינות, הוא זוכה גם להתפרס, גם לקבל תשלום מהאחוזים, (לפי מה שנחתם בחוזה), וגם להעצים את שמו ולמשוך יותר לקוחות- וזאת כיוון שאנשים אוהבים מותגים, ולקוחות נוטים לשייך את כמות הסניפים לטיב המוצר.
  • כבר נאמר רבות על נפלאות הזכיינות, ועל הרווח הגדול שהוא עתיד לייצר בטווח הזמן הקצר. עם זאת יש לדעת שלא כל אחד יכול לצאת לדרך, כיוון שבמקרה זה על מנת לעשות כסף צריך כסף, צריך סכום לא מבוטל שיעמוד לרשות הזכיין, וזאת על מנת שיוכל לקנות את רשות הזכיינות, ולא רק זאת, אלא גם שיאפשר לו לשכור את המקום, לשלם לעובדים, לעשות שיפוצים במקום המיועד, לשלם ליועצים המשפטיים שמלווים את ההסכם המשפטי וכדומה.
  • מעצבת עסקי המזון המובילה בישראל. דקלה היא מעצבת פנים איכותית וחדשנית.
כל הזכויות שמורות לקבוצת זכיינות ישראל - 2014