​072-3945403

יצירת קשר
...טוען...

זכיין / זכיינים

זכיין הוא אדם אשר פועל על פי שיטה עסקית, מוכרת וידועה מאוד בישראל ובכל רחבי העולם. זכיינים אם אנשי עסקים אשר מקבלים אישור מחברה גדולה אשר נושאת מותג מוכר לעשות שימוש בשם של החברה ובמוצרים שלה ולפתוח סניף עצמאי הנושא את שם החברה  ומשתמש בכלים העסקיים שלה על מנת להצליח בצורה הטובה ביותר. לרוב, זכיין מקבל הסכם למספר שנים ואחריהם הוא יכול להחליט האם להמשיך או לעצור, על פי הרווחים אותם צבר במהלך שנות הזכיינות.

הקמת עסק בצורה הרבה יותר טובה

זכיין מקבל יתרונות רבים אשר מאפשרים לו לקדם את העניינים העסקיים שלו בצורה הרבה יותר טובה כך שהוא יכול להרוויח בצורה הטובה ביותר וליהנות מכל ההטבות של העסק הקיים. הזכיין למעשה מקבל שם של מותג מוכר, כמו לדוגמא ארומה, מקבל את רשימת הספקים של החברה וכל הכלים אשר יסייעו לו להקים עסק מוצלח בצורה הטובה ביותר.

קיצור הדרך להצלחה

זכיינים למעשה מקצרים את הדרך להצלחה שכן הם בונים עסק על גבי עסק מוכר ולכן הם לא צריכים להקים את העסק שלהם מההתחלה, לבנות לו שם ולהשקיע כספים רבים בשיווק ופרסום. העסק כבר עומד וקיים ומעניק לזכיין יתרונות רבים והצלחה גדולה כבר מהיום הראשון בו הוא פותח את העסק, הצלחה הנובעת ממותג מוכר הפרוס כבר בשוק.

כתבות

  • יש לא מעט מקרי הצלחה בארץ בתחום הזכיינות. אך יש לדעת שלא כל הנוצץ זהב, כך שגם אם שני אנשים הולכים על אותה זכיינות של אותו בית עסק, אחד עשוי לצאת מרוצה ומרווח, בעוד השני ייצוא מופסד. במה הבדלים אלו תלויים? ובכן לרוב בשיעורי הבית ואף באופי הבחירות השונות, (כגון מיקום ותזמון), ואף לכלל הסעיפים השונים שהוכנסו בחוזה. על כן לפני שעושים עוד צעד בתחום, מומלץ לדעת מה מומלץ וממה יש להיזהר, על מה להתעקש ומה ניתן להחליק.
  • כאשר מדובר על זכיינות, יש להיות מודעים לכך שיש שני צדדים למטבע. מצד אחד יש את המזכה, ואילו מהצד השני יש את הזכיין. שני הצדדים עוברים מערכת לבטים לפני שהם בוחרים לעבוד ביחד, ולשני הצדדים יש מגוון אופציות לפני שהם מאשרים את הצד השני. כך שהזכיין מתלבט רבות אל איזו חברה לפנות, ואילו מהצד השני המזכה מתלבט למי להעניק את הזכות, כיוון שבחירה שגויה עשויה לפגום בהכנסות שאמורות לזרום מהזכיין, ואף לפגום בשמו הטוב של בית העסק.
  • כאשר מותג בוחר להרחיב את הרשת, הוא צריך לפנות משאבים וסכומי כסף עבור פתיחת הסניפים הנוספים. עם זאת כאשר הוא בוחר להרחיב את העסק ע"י הענקת זכיינות, הוא זוכה גם להתפרס, גם לקבל תשלום מהאחוזים, (לפי מה שנחתם בחוזה), וגם להעצים את שמו ולמשוך יותר לקוחות- וזאת כיוון שאנשים אוהבים מותגים, ולקוחות נוטים לשייך את כמות הסניפים לטיב המוצר.
  • כבר נאמר רבות על נפלאות הזכיינות, ועל הרווח הגדול שהוא עתיד לייצר בטווח הזמן הקצר. עם זאת יש לדעת שלא כל אחד יכול לצאת לדרך, כיוון שבמקרה זה על מנת לעשות כסף צריך כסף, צריך סכום לא מבוטל שיעמוד לרשות הזכיין, וזאת על מנת שיוכל לקנות את רשות הזכיינות, ולא רק זאת, אלא גם שיאפשר לו לשכור את המקום, לשלם לעובדים, לעשות שיפוצים במקום המיועד, לשלם ליועצים המשפטיים שמלווים את ההסכם המשפטי וכדומה.
  • מעצבת עסקי המזון המובילה בישראל. דקלה היא מעצבת פנים איכותית וחדשנית.
כל הזכויות שמורות לקבוצת זכיינות ישראל - 2014